Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků od 24.3.2010 do 30.3.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

30.3.2010
, Radek Fabian

INFRACLIMA® je nízkopotenciální systém celoročního udržování tepelné pohody s teplotou vody v systému 22°C+/-2°C po celý rok a představuje tak systém s nejnižší možnou teplotou teplonosné látky - vody. Jediný systém kde teplonosná látka má stejnou provozní teplotu po celý rok, nerozlišujeme již režim vytápění a chlazení.

30.3.2010
REFLEX CZ, s. r. o.

Přesvěčte se o špičkové technické úrovni výrobků společnosti REFLEX, o vysokém standardu technických podkladů. Dokážeme Vám, že je to technika pro budoucnost a že jsme ti praví partneři pro společné řešení problémů ve Vaší každodení práci.

29.3.2010
ASIO NEW, spol. s r.o., Michal Plotěný

Článek představuje sestavu výrobků, která umožňuje využití srážkových a vyčištěných odpadních vod. Dochází tak k vydatné úspoře pitné vody a tím k úspoře financí investora.

29.3.2010
Gebr. Kemper GmbH + Co. KG

Článek je pozvánkou na semináře, kde se představí systém IN-Liner, který cirkulaci vrací v potrubí teplé vody a umožňuje snížení energetické náročnosti cirkulace, a systém pro zabezpečení hygieny studené vody, který umožňuje provozovatelům budov dodržet závazné požadavky na hygienu vody.

29.3.2010
Ing. Vladimír Valenta

V příspěvku je uveden návrh zapojení, základní tepelné výpočty a způsob řízení ohřevu vody v externím deskovém ohřívači (výměníku) a zásobníku teplé vody, který umožňuje jednoznačný popis ohřevu běžnými vztahy. Zásobník snižuje nutný výkon zdroje tepla, kterým je zde teplovodní plynový kondenzační kotel.

29.3.2010
akad. arch. Aleš Brotánek, Centrum pasivního domu

U pasivních staveb je problém s překonáváním konzervativních postojů a je třeba volit řešení, která často nenavazují zkušenostmi na ustálenou praxi. Pokud navíc statik prohlásí kategoricky "tak pod takové řešení bych se nepodepsal", nezbývá architektovi než volit kompromis. Podívejme se na některé příklady z praxe.

29.3.2010
Ing. Pavel Sláma

Článek navrhuje možná opatření směřující ke snížení tepelných ztrát potrubních sítí sloužících k zásobování teplem. Rozebírá možnosti snižování teplot na potrubních sítích v souvislosti se snižováním spotřeby zásobovaných objektů a snaží se najít vhodné řešení izolací potrubních sítí.

29.3.2010
Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.

Článek popisuje možnosti integrace vzduchotechnických a klimatizačních jednotek s vlastní regulací do systémů řízení budov. Pokud se zúčastněným stranám podaří předem přesně domluvit, jakým způsobem a s jakými funkcemi budou komunikovat, vyhnou se problémům při realizaci a zpoždění dodávek. Zařízení s vlastním řídicím systémem se v dodávkách objevují stále častěji a to do jisté míry mění pohled na úlohu profese měření a regulace.

29.3.2010
Energy Benefit Centre a.s.

Diskusní setkání zaměřené na současná pravidla a vývoj v Operačním programu životní prostředí, prioritní ose 2 a 3, programu Eko-energie a Zelená úsporám. Priority podpory, projektový cyklus, čerpání prostředků, plnění parametrů, závěrečný audit projektů, nejpodporovaněší zařízení využívající obnovitelné zdroje energie - solární soustavy, kotle na biomasu a tepelná čerpadla.

29.3.2010
Ing. Pavlína Voláková

V současné době roste podpora výroby energie z obnovitelných zdrojů. Jedním z důležitých obnovitelných zdrojů energie je biomasa. Ta může být využívána v bioplynových stanicích jako surový organický materiál různého původu o vysoké vlhkosti nebo jako "suchá" biomasa s nízkým podílem vlhkosti, která je vhodná k výrobě energie spalováním. Z biomasy lze vyrábět elektřinu i teplo. A právě v tom je problém. Zatímco výroba elektřiny je podporována, podpora výroby tepla chybí.

27.3.2010
ThermWet s.r.o.

Instalací rekuperačního zařízení ThermWet v rodinném domku došlo k trvalému snížení ročních nákladů na vytápění a ke stabilizaci vlhkosti na trvalou hodnotu okolo 55 %.

26.3.2010
Xella CZ, s.r.o.

Pátrat v české kotlině po pasivních domech stále ještě připomíná hledání jehly v kupce sena. Důvodem je nejen vyšší pořizovací cena, ale i řada předsudků o jejich konstrukci i samotném užívání. Vzorový pasivní dům v Plzni svou osvětovou činností úspěšně boří mnohé mýty o ekologickém bydlení.

26.3.2010
Beta Control s.r.o.

Klíčovým slovem pro elektronická zařízení současnosti se stalo heslo multifunkčnost. Málokterý mobilní telefon dnes umí jenom telefonovat. Samozřejmostí se stala i funkce fotoaparátu, možnost natáčet video, surfovat po internetu či pouštět hudbu. Od výtahu primárně očekáváme, že bude přepravovat osoby mezi patry a jistě nás napadne otázka, zda může mít i výtah vícero použití.

25.3.2010
Sdělovací technika, spol. s r.o.

Nakladatelství Sdělovací technika pořádá konferenci Inteligentní budovy 2010, která se koná ve středu 14. dubna 2010 od 10:00 na Výstavišti Letňany v Praze, velký sál vstupní haly.

25.3.2010
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o., Pilotní spolupráce Grundfos spol. s r.o. - Pražská teplárenská, a.s. - SEVEn, o.p.s. v rámci evropských projektů Energy+ Pumps a 4EM-MCP

Technologických pokrok v oblasti čerpací techniky a rostoucí ceny elektrické energie vedou k úvahám o hospodárnosti dodávky tepla systémy CZT (centrální zássobování teplem) z pohledu nároků na čerpací práci respektive spotřebu elektrické energie.

24.3.2010
WILO CS, s. r. o.

Stále se zvyšující požadavky na komfort dodávky pitné i užitkové vody nutí investory, stavebníky i uživatele čím dál více uvažovat o takzvaných automatických tlakových stanicích.

24.3.2010
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 získal ve čtvrtek 18. února 2010 bronzovou medaili v soutěži Stavební výrobek - technologie roku 2009. Jeho výrobce, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., jej nově nabízí ve dvou dalších rozměrech, 38 a 44 cm.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama