Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků od 10.2.2012 do 20.2.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

20.2.2012
Wolf Česká republika s.r.o.

Užívejte si výhod podlahového vytápění bez obav z poruch, nehod a poškození, které by stáli nemalé finanční prostředky. Kvalitní podlahové vytápění s trubkami gabotherm tyto obavy odstraní a můžete si být jistí, že máte na mnoho let vystaráno.

17.2.2012
DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.

Poslední modely tzv. chytrých bojlerů nabízejí výhody elektronického termostatu ve spojení s možností připojení na HDO (snížená sazba elektřiny). Slibují tak znatelné úspory ve spotřebě elektrické energie. Uvažujete-li o pořízení bojleru, sáhněte po chytrém – smart modelu.

17.2.2012
redakce

Za najväčšiu akciu v odbore technického zabezpečenia budov, aká sa kedy na Slovensku konala, označil 14. ročník veľtrhu Aqua-therm Nitra Prof. Ing. Dušan Petráš PhD., predseda Slovenskej spoločnosti pre techniku prostredia. Reagoval tak na tohtoročný bezprecedentný nárast počtu vystavovateľov. Na veľtrhu sa ich zišlo celkom 159, čo bolo o 20 % viac ako v roku 2011.

17.2.2012
Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia

Tradičná 20. medzinárodná konferencia VYKUROVANIE 2012, aktuálne na tému: „Trvalá udržateľnosť, energetická efektívnosť a environmentálna bezpečnosť” sa uskutoční v Ľubovnianskych kúpeľoch 27. 2.–2. 3. 2012.

16.2.2012
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Na domácí spotřebě energie se z téměř 85 % podílí vytápění a ohřev vody. Protože provozní náklady jsou nezanedbatelné a rok od roku vyšší, úspory energií zůstávají v centru našeho zájmu. Ze všech oblastí nás nejvíce láká využívání alternativních zdrojů energie. Důvody jsou především ekonomické - voda, země, slunce i vítr jsou a i nadále budou zdarma, na rozdíl od jiných zdrojů energie.

16.2.2012
BRILON a.s.

Z 1 kWh dodané elektrické energie vyrobí Alfea 3 až 5 kWh tepla. Tím výrazně šetří náklady na vytápění objektu a ohřev teplé vody. K dosažení maximálních úspor je nutné použít nízkoteplotní topný systém a zásobník TV s velkou teplosměnnou plochou.

15.2.2012
IVAR CS spol. s r.o.

Nové řešení kompaktních bytových stanic IVAR.SAT - kompaktní modulově konstruované termohydraulické jednotky umožňující nezávislé řízené vytápění a přípravu teplé vody v bytech napojených na centrální rozvody tepla. Jednotlivé moduly umožňují uživatelům optimalizovat spotřebu tepelné energie.

14.2.2012
Aliaxis Česká republika s.r.o.

První seminář Hospodaření s dešťovými vodami přinese informace o aktuální legislativě a normách, probereme zásady projektování a výstavby vsakovacích zařízení a představíme příklady realizovaných řešení. Druhý na téma Jak hospodařit s dešťovou vodou pořádáme v rámci doprovodného programu Veletrhů moderního bydlení, seminář je zdarma a je zaměřen na širší veřejnost.

13.2.2012
MEVA a.s.

Většímu objemu podzemních kontejnerů odpovídá větší váha, a tím i vyšší nároky na svozovou techniku. Což dnes v mnoha městech představuje problém. Těžší a větší auta nejenže neprokličkují úzkými uličkami, ještě navíc do centra nesmějí, protože hrozí reálné nebezpečí, že by se propadla do sítě historických chodeb či sklepení. Řešení nabízí v tuzemských poměrech ojedinělý systém KLAP od roudnické společnosti Meva.

13.2.2012
STAVONA, spol. s r.o.

Z každoročních policejních statistik vyplývá, že k vloupání do domu nebo bytu dochází ve většině případů překonáním dveří nebo oken. Pořídit si okna se speciálním kováním, které případnému zloději jeho úmysl překazí, je tak v dnešní době téměř nezbytným krokem.

13.2.2012
Chris Huhne

Chris Huhne ve svém projevu vyhlásil vedoucí roli obnovitelných zdrojů energie v tom, co nazval "třetí průmyslová revoluce". Kritizoval "hnidopichy a bručouny, kteří stále omílají fráze o nevhodnosti obnovitelných zdrojů energie – bezbožnou alianci klimaskeptiků a inženýrských teoretiků..."

13.2.2012
doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D., Ing. Zdeněk Tesař

Článek se zabývá popisem variant řešení na konkrétním problému vzduchotechnického systému s ohledem na stávající instalované zařízení a klimatické podmínky, které byly v srpnu letošního roku. Článek ukazuje, jaký význam mají venkovní klimatické podmínky na provoz VZT zařízení a jeho návrh. Reálný provoz zpětně ukazuje na problémy při návrhu zařízení.

13.2.2012
doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Ing. Lenka Jágerská (Laščeková), Katedra TZB SvF STU v Bratislave

Ploché strechy sú na prívalové dažde citlivejšie, preto treba dbať na správny návrh a umiestnenie strešných vtokov. Oba typy striech – šikmé aj ploché – možno odvodniť gravitačným alebo podtlakovým systémom odvodnenia. Vzhľadom na to, že návrh podtlakového systému je veľmi náročný, a to aj technicky, dávajú ho projektanti bežne v praxi zhotoviť priamo dodávateľským firmám. Nevýhodou takéhoto výpočtu potom je, že firma ho poskytuje len na svoj dodávaný podtlakový systém.

13.2.2012
doc. Ing. Jaroslav Řehánek, Dr.Sc.

Autor se ve svém článku zabývá problematikou přerušovaného vytápění budov, konkrétně optimalizací provozu systému vytápění tak, aby změnou otopného režimu bylo – při dodržení požadované kvality vnitřního prostředí v době otopné přestávky – docíleno ekonomických úspor v důsledku sníženého návrhového výkonu otopné soustavy.

11.2.2012
Schüco International KG

Německá společnost Schüco International KG posílila svou pozici na světovém fotovoltaickém trhu – v loňském roce dosáhla nárůstu v dodávkách fotovoltaických technologií o téměř 10 % ve srovnání s rokem 2010. Objem dodávek tak vzrostl na 500 MWp ročně.

10.2.2012
BRILON a.s.

Tepelná čerpadla VZDUCH-VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností pro nízkoteplotní systémy, pouze pro vytápění nebo v sadě s externím zásobníkem i pro přípravu teplé vody. Pro náročné provozní podmínky varianta se vstřikováním chladiva a pro topnou vodu o teplotě až 60 °C. Splitové provedení s řadou výhod.

10.2.2012
Česká peleta, z.s.p.o., Ing. Vladimír Stupavský

Celosvětový trh s peletami dosahuje každoročně nových rekordů a další rozvoj je všeobecně předvídaný. Největším zdrojem poptávky po dřevních peletách bude mimo rychle se rozvíjející trhy v Asii nadále Evropa. Významný růst výroby bude dále pokračovat v Severní Americe, avšak nové závody pro výrobu pelet jsou zakládány celosvětově.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama