Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků od 30.9.2019 do 3.10.2019

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

3.10.2019
redakce

Futurolog Bolles nastínil v pořadu Host Lucie Výborné na Radiožurnálu podobu práce za 20 let. Využití virtuální a rozšířené reality pro řízení průmyslové výroby na dálku jako příklad úkolu v novém projektu RICAIP v Praze. Doba se mění již dnes.

Národní muzeum v Praze, pohled ze střešní kupole, foto redakce
2.10.2019
FENIX Trading s.r.o.

Zajímavou realizací pro Fenix a kabely ECOFLOOR je ohřev velkých měděných žlabů a odtoků na střeše zrekonstruované historické budovy Národního muzea, který chrání celý systém před mrazem, sněhem a ledem. Zajímavé jsou i speciální aplikace a novinky FENIX pro 2020.

Odvodnění pro každý dům i zahradu, foto MEVA
2.10.2019
MEA Water Management s.r.o.

Majitelé rodinných domů a chat můžou využít pro závlahu svojí zahrady doslova každou kapku dešťové vody, kterou se jim podaří zachytit. Každý žlab, okapový svod, bodová vpusť a dokonce i rohožka můžou zachytit vodu.

23. konference Klimatizace a větrání
2.10.2019
STP - Společnost pro techniku prostředí

Můžeme se těšit například na shrnutí konceptu větrání, přiblížení situace požární bezpečnosti v rámci používání hořlavých chladiv, či příspěvek zabývající se spotřebou energie budov na větrání aklimatizaci a významem commissioningu a mnoho dalších zajímavých příspěvků.

Ztráty vody z distribuční sítě,  ilustrační obrázek Havárie vody,  foto  redakce
2.10.2019
Ing. Jana Nováková, Ing. Jan Ručka, Ing. Tomáš Sucháček, Ing. Markéta Rajnochová

Recenzovaný Příspěvek se zabývá problematikou ztrát vody ve vodárenských distribučních sítích. Jednou z možností vyjádření ztrát vody je jejich vyhodnocení z minimálních nočních průtoků. Není pochyb o tom, jakým způsobem se noční průtok v distribuční síti měří. Avšak v případech, kdy měření průtoku vody není k dispozici, nebo není dostatečně přesné, lze pro stanovení minimálního nočního průtoku použít metody výpočetní. Tento příspěvek se zabývá vzájemným porovnáním dvou rozdílných přístupů pro stanovení minimálního nočního průtoku a ztrát vody. Obě metodiky byly použity pro stanovení minimálního nočního průtoku a ztrát vody v několika měřících okrscích skutečných vodovodních sítí v České republice.

2.10.2019
Ing. Milan Šimoník, COGEN Czech

Zatím se v teplárnách spaluje převážně uhlí, se zvyšující se cenou emisních povolenek a stále přísnějšími emisní limity však bude nahrazováno biomasou, využíváním odpadního tepla a energií z odpadů.

1.10.2019
BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

Energetický trh se proměňuje a do budoucna v něm důležitou roli bude hrát aktivní zákazník. S tímto konceptem počítá i evropská legislativa. Českým domácnostem se tak otevřou nové možnosti, například i v oblasti zajištění nákupu a dodávky elektrické energie.

1.10.2019
IVAR CS spol. s r.o., Miroslav Kotrouš, technický manažer

V České republice se po dlouhém úsilí podařilo prosadit nové progresivní řešení rozvodu plynu v budovách s pracovním přetlakem do 5,0 bar pomocí vícevrstvého potrubí ALPEX-GAS.

1.10.2019
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Architekti Chybík+Krištof dokončili sídlo časopisu Forbes Slovensko v Bratislavě. Kancelář je zrcadlem samotného časopisu a vznikla ve spolupráci s řadou úspěšných slovenských osobností a firem z jeho stránek. Open space pro dvacetičlennou redakci tvoří tři hlavní zóny a šestice vložených boxů.

30.9.2019
Ing. Ondřej Horák, prof. Ing. Karel Kabele, CSc.

Recenzovaný Příspěvek se věnuje srovnáním reálných spotřeb energie s hodnotami vypočtenými v průkazu energetické náročnosti (PENB), a to u dvou budov: Novostavby nízkoenergetického rodinného domu a staršího bytového domu. V obou případech se jedná o dřevostavby. Následně jsou formou koeficientů užití domu definovány základní rozdíly mezi průkazem a realitou z hlediska spotřeby energie.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama