Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Facility management
Archiv článků od 24.7.2012 do 9.10.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

facility management
9.10.2012
STAEG, spol. s r.o.

Staeg facility spol. s.r.o. je dlouhodobě respektovanou, ryze českou společností. Našim hlavním cílem je zajistit pro všechny uživatele svěřeného majetku jeho bezproblémový chod a klidné užívání. Zajišťujeme trvalou péči s vysokou kvalitou a profesionálním přístupem s efektivním hospodařením.

8.10.2012
Ing. Dušan Slobodník, ENBRA Slovakia s.r.o.

Smysluplnost a finanční přínos hydraulického vyregulování soustav teplé vody a vytápění jsou dnes i laické veřejnosti poměrně dobře známé. Méně známá a zažitá je ale potřeba péče o takto vyregulované soustavy a případná potřeba zefektivnění už vyregulovaného systému.

24.9.2012
Ing. Ladislav Tintěra

Energetický audit má v České republice dvacetiletou historii. Prvních deset let bylo obdobím hledání, druhých deset let obdobím zákonné povinnosti. Autor je jedním z našich prvních energetických auditorů. Uvádí osobní zkušenosti o tvorbě metodiky, legislativy i praktickém použití.

17.9.2012
Ing. Dušan Slobodník, ENBRA Slovakia s.r.o.

I navzdory skutečnosti, že vyregulování soustav teplé vody je povinnost ze zákona, na rozdíl od vyregulování soustav ÚT, které byly ve velkém již realizovány, soustavy teplé vody jsou vyregulované sporadicky.

1.9.2012
Ing. Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu

15. jubilejní ročník veletrhu Střechy Praha bude 6. až 9. února 2013 spolu s výstavou Solar Praha zahajovat nadcházející stavební sezonu. Veletrh Střechy Praha oslaví v únoru 15 let své úspěšné existence. Stal se postupně nejprestižnější akcí v oboru střech a skutečným svátkem všech střechařů.

26.8.2012
PAREXPO s.r.o.

Výstava s doprovodným programem, 19. a 20. 10. 2012 v Pardubicích, zaměřená na aktuální nabídky zabezpečovacích, monitorovacích, sledovacích a vyhledávacích systémů, možnosti služby tísňových tlačítek, nabídky systémů protipožární ochrany, bezpečného provozu budov a bytových domů (vstupy, výtahy).

SVJ a mandátní smlouva na správu domu
24.8.2012
Ing. Otília Leskovská, 1. viceprezidentka Združenia spoločenstiev vlastníkov bytov na Slovensku

Spoločenstvo nesmie uzatvoriť mandátnu zmluvu na komplexnú správu bytového domu, pretože v takomto prípade by išlo o dvojitú správu, čo je v rozpore so zákonom. Správcom môže byť právnická osoba alebo fyzická osoba podnikateľ, ktorá má v predmete podnikania alebo v predmete činnosti správu a údržbu bytového fondu.

Fluke - sledování vibrací
24.8.2012
Fluke Corporation, Stanislav Přibyl

Vibrace mohou identifikovat problémy ještě před dalšími příznaky, jako jsou teplota, zvuk, spotřeba elektrické energie a znečištěné mazivo. Více než polovina doby neplánovaných odstávek je zapříčiněna mechanickými poruchami.

22.8.2012
Siemens, s.r.o.

Siemens uvádí na trh pátou verzi svého systému Desigo pro ovládání technických zařízení budov. Zdokonalený systém byl rozšířen o pokročilé nástroje, mezi něž například patří podsystém Total Room Automation a optimalizační funkce RoomOptiControl a Eco Monitoring.

21.8.2012
Ing. Pavel Jirásek, Ministerstvo průmyslu a obchodu

II. díl popisuje problematické části nové směrnice a proces projednávání novely zákona. Porovnává současné a nové koncepce zákona č. 406/2000 Sb. Kdo je pod povinností splnění požadavků energetické náročnosti a povinnosti nechat si vypracovat průkaz energetické náročnosti budovy? Uvádí výčet prováděcích vyhlášek, které bude nutné novelizovat nebo vydat zcela nově.

20.8.2012
Ing. Pavel Jirásek, Ministerstvo průmyslu a obchodu

První díl článku se věnuje popisu a přehlednému porovnání požadavků na energetickou náročnost budov podle původní a nové směrnice o energetické náročnosti budov. Upozorňuje na nově zavedené pojmy „nákladově optimální úroveň požadavků na energetickou náročnost“ a „budova s téměř nulovou spotřebou energie“. V oblasti kontroly kotlů nově zavádí posouzení dimenzování kotle ve vztahu k požadavkům budovy.

15.8.2012
Ing. Lenka Strigáčová, Stavebná fakulta STU Bratislava

Základním bodem je definování, co je inteligentní budova. Jak se její inteligence projevuje. Dá se dosáhnout i jiným způsobem, než investováním „vekých peněz“ do techniky? Jak se liší definice inteligentní budovy v USA, Evropě, Singapuru, Číně, Japonsku a Honkongu?

13.8.2012
Ing. Vít Havlů, doc. Ing. Martin Pexa, Ph.D., Ing. Zdeněk Aleš, Ph.D.

Tento článek se zabývá problematikou optimalizace plánů preventivní údržby na základě hodnocení rizika. Cílem je návrh jednotného systému, který pojme optimalizaci údržby zařízení jako celek a docílí lepších výsledků než při aplikaci samostatných moderních metod údržby (RCM – Reliability Centered Maintenance, RBI – Risk Based Inspection, SIFpro – Safety Instrumented Function).

30.7.2012
J.V.Ráž, DiS.

Běžně praktikované jednoduché statistické zpracování spotřeb tepla vykazuje rozdíly naměřených hodnot, ale nikoliv úspory tepelné energie, kvůli kterým se budovy zateplují a otopné soustavy upravují. Rozdíly naměřených hodnot při různých vnitřních teplotách objektů nemají pro spotřebitele tepla žádný praktický význam, protože nevypovídají o skutečných úsporách tepla a neumožňují mu režim vytápění upravit ani změnou chování lidí v bytech, ani jinými prostředky. Spotřebitelům tepla chybí informace o vztazích mezi průměrnou vnitřní teplotou objektů při měření spotřeby tepla, o vlivu působících tepelných zisků a možných úsporách tepla při dodržení legislativou stanovené průměrné vnitřní teplotě objektu.

29.7.2012
Ing. Bohuslav Kratěna, Unie výtahového průmyslu ČR

Jak postupovat při vyhodnocování nabídek na provedení podstatných změn nebo při celkové výměně výtahů? Nabízíme doporučená kritéria hodnocení a příklady možných postupů.

Inoutic Deceuninck vchodové dveře
25.7.2012
Deceuninck, spol. s r.o.

Vchodové dveře nejsou jen tak ledajakým stavebním prvkem. Jsou bránou do našeho soukromí, obrazem vkusu svého majitele a výrazným estetickým objektem, který určuje vnější vzhled domu. Začíná i končí jimi každá návštěva našeho domova. Kromě estetických kvalit jsou však na vstupní dveře kladeny i vysoké funkční nároky. Musí zvládnout rozdílné teploty na vnější i vnitřní straně křídla, mít vynikající tepelné a zvukové izolační vlastnosti, vysokou třídu bezpečnosti a požární odolnost.

25.7.2012
CIKO s.r.o.

Při výběru komínového systému řeší většina stavebníků nejen technické parametry, ale také finální vzhled a funkčnost nadstřešní části komínu, tzv. komínové hlavy. Této problematiky si je vědom i výrobce komínových systémů CIKO, proto v posledních letech neustále rozšiřuje sortiment možností a barevných provedení komínových hlav, stříšek a ukončení.

24.7.2012
Českomoravský beton, a.s.

Pro moderní architektonické řešení podlahy v interiérech rozšířil letos Českomoravský beton typovou řadu litého cementového potěru o CEMFLOW®Look, který je ideálním východiskem pro barevné řešení podlahy v interiéru. Po aplikaci potěru a vyzrání se podlaha obrousí až na viditelné zrno a po zahlazení případných pórů se napustí transparentním bezbarvým krystalizačním přípravkem pro vytvrzení povrchu.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama