Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Evropská unie
Archiv článků od 24.2.2001 do 18.6.2002

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

10.4.2002
Ing. Dagmar Kopačková

Zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a zejména navazující vyhláška 37/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody zavádí nová pravidla pro deklaraci hygienické nezávadnosti.

9.11.2001
Ing. Jan Bena

Článek uvádí nejnovější údaje o energetické náročnosti hrubého domácího produktu České republiky a srovnává je s údaji ve vyspělých zemích a s údaji ze zemí střední a východní Evropy - Polsko a Maďarsko. Jak efektivní je naše ekonomika jako celek z energetického hlediska? Do jaké míry zaostáváme v úsporách energií za vyspělým světem? O tom čtěte v dnešním článku.

17.7.2001
E - Bulletin číslo: 1/2001

Síť OPET (Organizace pro podporu energetických technologií) vznikla z iniciativy Evropské komise a jejím cílem je šíření informací a prosazování nových energetických technologií, které zahrnují oblast obnovitelných zdrojů energie, racionální využívání energie v průmyslu, stavebnictví a dopravě. OPET Czech republic je konsorcium České energetické agentury a Energy Centre České Budějovice a předkládá Vám první číslo svého pravidelného E - Bulletinu.

15.6.2001
Ing. Milan Bechyně

OPET (organizace pro propagaci energetických technologií) se zabývá rozšiřováním a využíváním nových energetických řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Dnes si můžete přečíst reportáž ze slavnostního zahájení činnosti české pobočky této mezinárodní organizace.

3.4.2001
Ing. Jan Bena, Ing. Miroslav Hořejší

Stejné srovnání cen, jako před týdnem pro zemní plyn, najdete v dnešním článku pro elektrickou energii. I u elektřiny se ze srovnání s významnými státy Evropské unie dá odhadovat vývoj cen u nás.

27.3.2001
Ing. Jan Bena, Ing. Miroslav Hořejší

Kolik stojí zemní plyn ve státech EU? A kolik bude stát za několik let u nás? Přehledné srovnání najdete v dnešním článku. Přesně za týden zveřejníme obdobné srovnání pro elektřinu.

24.2.2001

Domácnosti v evropských státech platí za metr krychlový zemního plynu zhruba o 100 procent více než v ČR. Nejnižší rozdíl - zhruba 20procentní - mají britské domácnosti s vysokou spotřebou plynu. O 200 procent mají plyn dražší některé domácnosti v Itálii.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama