Odborný seminář na téma moderní stavební materiály a technologie v ČR.
Newsletter
Přihlaste se k odběru newsletteru a my vám každý týden pošleme přehled toho nejlepšího z TZB-info!
více o newsletteru
Daikin Europe N.V. představil na tiskové konferenci v Plzni třetí generaci své osvědčené řady klimatizačních systémů VRV - nově navržené VRV III. Jednotka spojuje výhody dřívějších osvědčených VRV systémů Daikin a je dále vybavena řadou vylepšení jako je nový design, snazší instalace a údržba, vyšší výkon a kontrola úniku chladiva.
Během roku 2005 vypracovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu první unikátní statistiky o využívání základních obnovitelných zdrojů energie v naší republice. Následující článek je průvodcem k těmto statistikám, které jsou ke stažení v oboru Obnovitelná energie - Dokumenty.
Příspěvek je zaměřen na analýzu vlivu technické seismicity na konstrukce budov nebo halových konstrukcí a způsob snižování vibrací uvnitř konstrukce odpružením konstrukce jako celku nebo jeho části. Seismické zatížení konstrukce je závislé především na intenzitních i frekvenčních charakteristikách zdroje.
Vnější kontaktní zateplovací systémy se v posledních letech staly běžnou součástí staveb, zejména v souvislosti s rekonstrukcemi obvodových plášťů budov. Ročně se kontaktními systémy izoluje cca 6 mil. m2 v ČR a 2,5 mil. m2 na Slovensku. Spolu s rozšířením těchto systémů dochází i k jejich poruchám až haváriím
Stoupající ceny energií, elektřiny, topných olejů i zemního plynu způsobují návrat k topení pevnými palivy, bohužel v nemálo případech se topí nejen jimi, ale také vším, co hoří, což má negativní dopad na ovzduší v mnohých obcích. Článek pojednává o možnostech využití biopaliv, jako jsou např. topné brikety z obilí, slámy, energetického šťovíku apod.
Naše republika patří ke státům s velkými zásobami hnědého uhlí. I když údaje OSN o zásobách našeho hnědého uhlí a lignitů uváděly koncem 90. let 20. století hodnotu 3,5 Gtmp (tun měrného paliva) [1], tedy výrazně nižší, než byla hodnota 7,73 Gtmp, kterou udávaly koncem 70. let, neznamená to, že hnědé uhlí nebude mít významnou roli v palivové a energetické základně ČR po dobu minimálně 50 let.