Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

--:--

Čína
Archiv článků od 25.9.2010 do 3.8.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

3.8.2015
EU SME Centre

V Číně se začíná prosazovat trend navrhování šetrných budov. Ačkoliv byl tento koncept v Evropě představen již více než před 20 lety, v Číně se objevil před 10 lety. Čínská vláda se jím začíná vážně zabývat.

30.7.2015
EU SME Centre

European Small Business Portal nabízí část věnovanou informacím o případných možnostech financování EU pro malé a střední podniky. Evropská komise nedává přímé dotace nebo půjčky jednotlivým společnostem, ale pomocí webových stránek financí EU můžete najít místní finanční zprostředkovatele, které poskytují EU úvěry/​​záruky.

11.7.2015
redakce

Akcie se dostaly na čtyřměsíční minima, během posledních dnů se však podařilo proměnit týdenní ztrátu na 5% zisk. Akciové trhy v Asii těžily z druhého růstového dne na čínské burze a vesměs ji následovaly do plusu. Je již pryč doba, kdy investoři podle agentury Reuters propadli panice a zbavovali se čínských akcií navzdory novým opatřením úřadů ke stabilizaci trhu?

8.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

První Výstava obchodu a investic Čína-SVE (China-CEEC Investment and Trade Expo) udělala významný krok k institucionalizaci, když se organizační výbor rozhodl vybudovat ve městě Ningbo kongresový sál pro další spolupráci města a zeměmi SVE v budoucnosti.

V Číně na Jarním veletrhu importu a exportu Canton fair 2015 holešovská společnost ELKO EP zaregistrovala věrné kopie svých relé
17.6.2015
ELKO EP, s.r.o., Mgr. Renáta Večerková, PR specialista

V Číně na Jarním veletrhu importu a exportu Canton fair 2015 holešovská společnost ELKO EP zaregistrovala věrné kopie svých relé.

foto MPO ČR
15.6.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Výstavy Čína-SVE se zúčastnily tisíce představitelů vlád a zástupců firem z Číny a z 16 zemí střední a východní Evropy. Zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který návštěvu považuje za přelomovou.

5.6.2015
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Jedním z kroků ke zlepšení životního prostředí v Číně je i snaha o snížení spotřeby a proměna energetického mixu. Podle aktuální studie, kterou vydaly čínské vládní agentury, by v roce 2050 mohly až 86 % dodávek energií pokrýt obnovitelné zdroje.

4.3.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Počet falešných obchodníků z Číny roste. Cílem podvodů se stále častěji stávají české firmy. Na černém seznamu se ocitlo téměř třicet podvodných firem. Podvodné firmy například rozešlou e-mail s údajně výhodnou nabídkou a vyžadují platbu předem. Jenže po zaplacení materiál nedorazí. Podobné případy se už objevily v loňském roce.

2.2.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Čínský trh sice přináší řadu rizik pocházejících z nedostatečně rozvinutých právních nástrojů a nesmíme zapomenout, že trh je přímo ovlivňován státem. Na druhou stranu panuje značná jistota v tom, co se dá od čínského stabilního systému pod vedením pevné vlády očekávat a najít strategické uplatnění na trhu třeba právě v rámci podporovaných oborů (pětiletý plán).

21.1.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D. podle ČTK, redakce

Vládou řízený odklon od důrazu na průmysl se projevil i v investicích. Objem přímých zahraničních investic do čínského průmyslu klesl o 12,3 %, zatímco investice do sektoru služeb vzrostly o 7,8 % a tvořily přes 55 % celkového objemu těchto investic.

21.12.2014
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.

Klimatické konference v Limě se účastnili vrcholní představitelé téměř všech států světa. Jednání mělo připravit půdu pro novou globální klimatickou dohodu, která má být uzavřena za rok v Paříži. Dosažené úspěchy jsou však velmi slabé.

13.9.2014
Siemens, s.r.o.

Před pár lety ohromila Čína svět zprovozněním Třech soutěsek, nejvýkonnější vodní elektrárny na světě, uložené v impozantní hrázi stejnojmenné přehrady. A nyní opět dokazuje, že tamní zeměpisné podmínky jsou pro hydroelektrárny příznivé.

18.8.2014
Mgr. Petr Strejček, Ph.D. MBA

Zatímco je v České republice uvaleno „zatímní moratorium“ na těžbu ropy, nebo zemního plynu z břidlice , ve světě se pomalu nekonvenční způsob této produkce rozjíždí. Text popisuje a vysvětluje proces „břidlicové revoluce“ v USA a porovnává přístupy ke stejnému způsobu těžby ve více světových regionech a státech. Autor se v textu zamýšlí i nad splněním podmínek pro možnosti „exportu břidličných“ komodit globálně a nad důsledky rozšíření masivního vývozu nekonvenčního plynu a ropy.

18.6.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Čína jako energetická velmoc hraje významnou roli v ovlivňování cen energetických surovin. Ne jinak to bude i v případě zemního plynu. Jak je na tom Čína s těžbou a spotřebou zemního plynu nyní? Vyrovná se Čína Spojeným státům v těžbě a spotřebě břidlicového plynu? Jak ovlivní čínská spotřeba ceny u nás?

Ukrajina, Rusko, USA, EU
1.5.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

V souvislosti s ukrajinskou krizí vystupuje do popředí spousta otázek jak zabezpečit dodávky zemního plynu do Evropy. Nabízí se různá řešení, jsou ale všechna reálná? Jaká je situace na Ukrajině? Jaké možnosti má Rusko? Pomohou Spojené státy Evropě?


zpět na aktuální články
 
 
Reklama