Pozvánka na seminář "Zelená úsporám - sofistikovaná optimalizace otopných soustav"
|
Seminář je inspirován programem "ZELENÁ ÚSPORÁM", který je nejvíce zaměřen na zateplování budov, tedy na pasivní snižování energetické náročnosti, což je pouze prvním krokem ke zvyšování efektivnosti využití energie. Komplexní řešení však musí vycházet i z využití dalších možností a spočívá v maximalizaci využívání tepelných zisků vnitřních i vnějších zdrojů tepla. Tuto část komplexního řešení můžeme označit jako aktivní snižování energetické náročnosti.
Pasivní úspory zpravidla vyžadují značné investice do budov, abychom následně mohli také snížit náklady na pořízení zdrojů tepla s nižším výkonem. Aktivní úspory však lze realizovat často s nižšími náklady a s kratší dobou návratnosti investice.
Seminář je určen pro projektanty, architekty, provozovatele a investory.
Ing. Vladimír Galád
odborný garant semináře
PROGRAM SEMINÁŘE:
8.30 | Prezence |
9.00 | Zahájení Úvodní přednáška zaměřená na nejnovější informace ohledně platnosti požadavků, záměrů a dostupnosti prostředků z programu Zelená úsporám. Ing. Irena Plocková, případně jí pověřený odborník Sofistikovaná optimalizace otopných soustav - přiblíží problematiku otopných soustav po nehomogenním zateplení budov (např. jen výměna oken, atd.), dopad na dynamické chování soustav, vliv na otopné křivky a regulaci zdrojů tepla a na možnosti využití tepelných zisků. Návrh řešení pro "plug and play" tepelných čerpadel, kondenzačních kotlů a nízkopotencionálních zdrojů tepla. Ing. Vladimír Galád Nastal čas nahrazovat některé zdroje tepla tepelnými čerpadly - důvody změny zdroje, volba druhu tepelných čerpadel, návrh zdroje pro určitý druh objektu. Posouzení ekonomické efektivnosti investice a sdělení výsledku dlouhodobého sledování provozu tepelného čerpadla v konkrétním objektu. prof. Ing. Karel Laboutka, CSc. Úskalí návrhu tepelných čerpadel aneb jak "Za hodně peněz hodně muziky" - přehled typů čerpadel podle topných faktorů, hlavní zásady návrhu tepelných čerpadel voda - voda; země - voda a vzduch - voda. Nutné vazby na další profese, možnosti nasazení tepelných čerpadel pro vytápění, ohřev vody v bazénech, chlazení. Zkušenosti s dotacemi na tepelná čerpadla. Ing. Richard Valoušek Kotle na biomasu - moderní technologie spalování biomasy, důležité zásady při zapojení kotlů, příspěvek seznámí s připravovanou legislativou a objasnění souvislosti použití kotlů na biomasu ve vztahu k programu Zelená úsporám. Ing. Zdeněk Lyčka Účinné využití kondenzační techniky - optimalizace provozu kondenzačních kotlů a význam správně pojatého řízení kotle, optimální návrh výkonu kotle, zamezení cyklování, řízení výkonu kotle a oběhového čerpadla a význam ekvitermní regulace. Energetický monitoring rodinných a bytových domů. Možnosti alternativních soustav, tj. kondenzační techniky a "netradičních" zdrojů tepla. Ing. Jan Soukup |
14.00 | Diskuse, závěr semináře |
V programu semináře je počítáno s přestávkou na kávu a občerstvení.
INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY SEMINÁŘE:
1. Datum a místo konání
22. 10. 2009 - Masarykova kolej ČVUT, Thákurova 1, Praha 6 - Dejvice
2. Účastnický poplatek
Cena | bez DPH | včetně DPH |
Pro členy STP | 824 Kč | 980 Kč |
Pro ostatní | 1076 Kč | 1280 Kč |
Cena semináře je stanovena dohodou mezi pořadatelem a účastníkem semináře. Součástí účastnického poplatku jsou náklady na organizaci semináře, materiály k semináři a občerstvení v průběhu semináře.
3. Závazná přihláška
Pro přihlášení můžete využít on-line přihlášky na konci článku.
4. Platební podmínky
Na základě vyplnění závazné přihlášky Vám bude vystavena faktura, kterou prosím uhraďte na konto Společnosti pro techniku prostředí u Komerční banky v Praze 1, číslo účtu 43837011/0100, variabilní symbol = číslo faktury.
5. Při neúčasti přihlášeného
Účastnický poplatek nevracíme, materiály zašleme poštou k rukám přihlášeného.
6. Přijetí přihlášek
Nepotvrzujeme, vyrozumíme Vás pouze, nebudeme-li moci Vašemu požadavku vyhovět.
7. Cestovné
Hradí vysílající organizace.
8. Pořadatel
Společnost pro techniku prostředí